Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań, może Twoje pytanie też tu jest :)

Czy korzystanie z serwisu jest skomplikowane?
Stworzyliśmy system tak, aby korzystanie z niego było przejrzyste i intuicyjne − jeśli jednak coś wydaje Ci się mało czytelne, masz jakieś problemy albo masz jakieś pomysły na zmiany zapraszamy na forum techniczne i umieszczenie tam propozycji zmian − dodatkowo inni użytkownicy będą mogli się do takich zmian ustosunkować. W razie wszelkich wątpliwości możesz też skontaktować się z nami pisząc na adres kontakt@zapisanisobie.pl

Nie jestem katolikiem, czy mogę się zapisać do serwisu?
Ponieważ kościół katolicki jest otwarty dla wszystkich, również my pozwalamy na zapisywanie się osób, które nie są katolikami, ale jest warunek − osoba taka powinna zachowywać się tutaj tak jak inne wierzące osoby. Jeśli nie jesteś na to gotów to raczej nie jest to serwis dla Ciebie.

Zapomniałem hasła, co robić?
Zapomniane hasło można odzyskać klikając na stronie głównej serwisu na napis „Przypomnienie hasła”. Pojawi się wówczas prosty formularz do wypełnienia. Wystarczy wpisać podany przy rejestracji adres mailowy (ten używany do logowania), a następnie kliknąć poniżej napis „Dalej”. System wyśle natychmiast hasło na podany adres. Biorąc pod uwagę, że maile nie zawsze docierają do adresata w mgnieniu oka, należy odczekać kilkanaście minut, zanim napiszecie do na list (kontakt@zapisanisobie.pl) o nieskutecznej próbie odzyskania hasła.

Używam kilku adresów email i zapomniałem hasła, nie pamiętam którego adresu użyłem do rejestracji.
Po zarejestrowaniu użytkownika system wysyła na podany podczas rejestracji adres mailowy informację o pozytywnym zarejestrowaniu użytkownika − należy sprawdzić skrzynkę pocztową i wyszukać maile zawierające w temacie tekst „zapisanisobie.pl” − adres, na który został wysłany taki mail, jest adresem użytym podczas rejestracji. Gdy nie ma takiego maila w Twojej skrzynce, należy wysłać prośbę na adres kontakt@zapisanisobie.pl z adresami mailowymi, które mogły zostać użyte podczas rejestracji − jeśli jakiś adres zostanie odnaleziony administrator wyśle na ten adres informację o odnalezionym adresie.

Jak dodać zdjęcia do profilu?
Aby dodać zdjęcie, należy na stronie głównej użytkownika (widocznej po zalogowaniu) kliknąć przycisk „Dodaj/usuń zdjęcia”. Wyświetli się strona z trzema identycznie wyglądającymi ramkami − można dodać trzy zdjęcia i sposób postępowania w każdej ramce jest identyczny. Najpierw należy wskazać, które zdjęcie dodać − w tym celu trzeba kliknąć przycisk „Przeglądaj” (bądź „Wybierz”, w zależności od używanej przeglądarki internetowej), po prawej stronie pola zatytułowanego „Wybór zdjęcia − plik ze zdjęciem może mieć maksymalny rozmiar 20 MB; typu jpg, jpeg”.
Po kliknięciu przycisku wyświetli się okienko zatytułowane „Wybieranie pliku”, w którym należy odnaleźć katalog na dysku gdzie znajduje się interesujące nas zdjęcie, a następnie w tym katalogu odnaleźć zdjęcie, po czym je kliknąć, i potwierdzić klikając przycisk „Otwórz”. W zależności od przeglądarki zdjęcie albo zacznie się już wczytywać, albo tylko pojawi się jego nazwa w okienku, obok którego widnieje przycisk „Przeglądaj”. Jeśli pojawiła się nazwa zdjęcia (wraz z pełną ścieżką) trzeba jeszcze kliknąć przycisk „Potwierdzam zmianę zdjęcia” i wtedy rozpocznie się wczytywanie zdjęcia. Po dodaniu zdjęcia (powinno się pojawić w okienku) można dodać opis zdjęcia wpisując go do okienka zatytułowanego „Opis − maksymalnie 80 znaków”, po czym kliknąć przycisk „Potwierdzam zmianę opisu”. Jeśli dodasz kilka zdjęć jedno z nich będzie główne (widoczne na stronie z wynikami wyszukiwania i przy wpisach na forum), a inne dodatkowe. Pierwsze dodawane zdjęcie jest zdjęciem głównym, ale zawsze można to zmienić klikając w przycisk „Główne zdjęcie” w wybranej ramce − zdjęcie z tej ramki stanie się zdjęciem głównym. W każdej chwili można też usunąć zdjęcie klikając na przycisk „Usuń zdjęcie”, lub też zmienić zdjęcie w ramce, postępując jak przy dodawaniu nowego zdjęcia.

Czy jest możliwe, aby moje zdjęcie nie było widoczne na stronie startowej, a jedynie dla zarejestrowanych osób?
Domyślnie profil Użytkownika ze zdjęciami może być czasem wyświetlony na stronie startowej serwisu − pokazywane jest jedynie identyfikator numeryczny, zdjęcie, imię, wiek oraz województwo Użytkownika. Inne dane nie będą widoczne − poznać je można dopiero po zalogowaniu się do serwisu.
Aby uniemożliwić wyświetlanie tych danych na stronie startowej, należy przejść do Edycji danych Użytkownika i zaznaczyć „Nie” w odpowiedzi na pytanie: „Czy Twoje zdjęcie może być na stronie startowej:” (w ramce „Profil na stronie głównej”).
Można też wysłać maila na adres kontakt@zapisanisobie.pl, koniecznie wysłanego z maila użytego w loginie, zawierającego prośbę o niewyświetlanie zdjęcia na stronie startowej, wraz z numerem Użytkownika.
Jednak zachęcamy Was do tego, aby nie zabraniać nam wyświetlania Waszych zdjęć − chociaż po zdjęciu nie należy oceniać człowieka, to jednak nigdy nie wiadomo, czy ktoś, zauważając Cię na stronie startowej, nie napisze do Ciebie listu i będzie to początek interesującej znajomości − być może właśnie Wy jesteście zapisani sobie, a ta znajomość okaże się najważniejsza w Twoim życiu...

Kiedy wnieść Opłatę za Serwis (i uzyskać Pełny dostęp do usług)?
Nie należy wnosić Opłaty za korzystanie z serwisu zaraz po rejestracji profilu. Wniesienie Opłaty nie wpływa w żaden sposób na proces moderacji profilu, a wniesiona Opłata nie jest w żaden sposób zwracana. Opłatę należy wnieść dopiero po naocznym przekonaniu się co do pozytywnej moderacji profilu przez Administratora (informacja dostępna po zalogowaniu się do Serwisu).

Copyright © 2006-2023 ARSCOM :::: regulaminpolityka prywatnoscijak to działazasadyeMail